Akademia tekstów

Ciekawa i na temat

Akademia tekstów

Wykańczanie wnętrz, a przede wszystkim …

Wykańczanie wnętrz, a przede wszystkim kładzenie tynków to ostatni niemalże etap prac. Już tylko niewielka chwila dzieli Cię od zamieszkania we własnym domu! Zanim jednak to się stanie, powinieneś zatrudnić solidną i doświadczoną ekipę, która wykona odpowiednie prace tynkarskie. Obecnie, najpopularniejszym rodzajem tynków do wnętrz jest tynk gipsowy. Nakładany maszynowo skraca prac czas do minimum. Sprawdź, czym charakteryzują się nowoczesne tynki gipsowe i na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Tynk gipsowy – zalety:

Kiedy od momentu zamknięcia stanu surowego Twojego domu minęły dwa, trzy lub cztery miesiące, a temperatura na zewnątrz i wewnątrz budynku wynosi nieco więcej niż 5 stopni Celsjusza, można śmiało przystąpić do prac tynkarskich. Koniecznie zdecyduj się na maszynowy sposób kładzenia – firma Inside System Group posiada nie tylko wieloletnie doświadczenie w pracach tynkarskich, ale i pracuje na najwyższych jakościowo materiałach, używając przy tym agregatów. Zalety tynku gipsowego to między innymi:
1.Brak konieczności kilku aplikacji – wystarczy jedna warstwa.
2.Tworzy w domu przyjazny mikroklimat – nie jest ani za gorąco ani za zimno.
3.Nadaje się jako podłoże pod:

  • tapety dekoracyjne: fizelinowe, papierowe, winylowe
  • płytki ceramiczne
  • panele ścienne
  • farby akrylowe i inne

4.Tynk gipsowy wykazuje doskonałe właściwości ognioodporne.
5.Jest odporny na ścieranie.
6.Dzięki dobremu sprzętowi tynki maszynowe szybko się kładzie.
7.Zazwyczaj szybko schnie, ale to zależy w głównej mierze od temperatury panującej w pomieszczeniu i czasu, jaki upłynął od zamknięcia stanu surowego.
8.Nadaje się do pomieszczeń, takich jak:

  • pokoje
  • przedpokoje
  • kuchnie
  • łazienki
  • klatki schodowe
  • będzie też idealny do hallu lub na zabudowany balkon

Ponadto, w tynk gipsowy można wbijać bez żadnego problemu gwoździe i nanosić różnego rodzaju elementy dekoracyjne, ponieważ charakteryzuje się on dobrą przyczepnością. Tynk, o którym mowa pozostawia gładką, białą powierzchnię. Która wygląda schludnie i spełnia szereg standardów, umożliwiając dalsze prace, takie jak malowanie ścian, kładzenie płytek czy tapet.

Tynki gipsowe – o tym pamięta!

Tynki powinny być kładzione, w momencie gdy wszystkie instalacje są już podłączone. Wyjątkiem jest jednak instalacja do ogrzewania podłogowego. Tutaj można zabrać się za jej montaż, wtedy, gdy tynki są już położone. Szukając wykonawcy, zajrzyj na stronę Inside System Group i zobacz, w jaki sposób kładzie się tynki. Firma umieściła zdjęcia z poszczególnych etapów prac i jej efekty. Ponadto, udostępnia też rekomendacje od zadowolonych klientów. Dla właścicieli domków jednorodzinnych Inside System Group ma przygotowane promocje. Co najważniejsze zaś na swoje wykonawstwo daje 100% gwarancji. Przy kładzeniu tynków liczy się doświadczenie i szybkość – każdy świeżo upieczony właściciel domu, z pewnością nie może się doczekać momentu, w którym zamieszka w swoim własnym domu!