Akademia tekstów

Ciekawa i na temat

Akademia tekstów

Sadzonki róż wielkokwiatowych

róża wielkokwiatowa - sadzonki róż dostępne w szkółce Hyżowie

Róże wielkokwiatowe od wielu lat zdobią nasze domy, ogrody czy balkony. Jednym z powodów, dla których tej odmiany sadzonki róż są wybierane tak często jest zapewne ich piękny duży kwiat o bogatej kolorystyce czasem jednobarwnej, czasem dwubarwnej lub wzajemnie przenikających się kolorach. Czynnikami wzmacniającym popyt na nie jest też bardzo intensywny zapach oraz względnie łatwe utrzymanie ich w dobrej kondycji. Ponadto są to róże cięte więc idealnie nadają się do wazonów. Przyozdobią nasze wnętrza ciesząc nie tylko oko, ale i nozdrza swoim cudownym aromatem.

Cudowna woń wielkokwiatowych róż

Jeżeli chcesz, aby silny, przyjemny kwiatowy zapach towarzyszył Ci w ogrodzie wybierz właśnie sadzonki róż takich jak róże wielkokwiatowe. Mają one bowiem bardzo długi okres kwitnienia od kwietnia do września. W celu zapewnienia im optymalnych warunków rozwoju powinna być nasadzona w pełnej składników odżywczych i lekko kwaśnej glebie w dobrze nasłonecznionym miejscu. W przypadku bardzo małej liczby opadów róże wielkokwiatowe powinny być podlewane przynajmniej raz w tygodniu, przy uwzględnieniu pory podlewania bardzo wcześnie rano lub późnym wieczorem. Jest to nie zwykle istotne, ponieważ wtedy woda będzie mogła się wchłonąć i nie wyparuje.

Róże wielkokwiatowe w ogrodzie – na co zwrócić uwagę

Róże osiągają około metra wysokości, a jej rozstawa wynosi jeden metr. Warto to uwzględnić w przypadku wykonywania innych nasadzeń w pobliżu sadzonki róży. Klienci wybierają krzewy róż wielkokwiatowych ze względu na pełne kwiaty, długi okres trwałości i ciągłe kwitnienie. Istnieje wiele bardzo pięknych kwiatów, które niestety kwitną przez bardzo krótki okres w ciągu roku, jeżeli więc chcesz, aby w Twoim ogrodzie kwiaty były widoczne przez większą część roku to polecam wybór róż wielkokwiatowych. Uwielbiam co jakiś czas ścinać pięknie rozkwitnięte pąki i wstawiać je do wazonu. Jeżeli zetniesz jeszcze nierozkwitnięte pąki zobaczysz jak w ciągu kilku dób potrafią pięknie się rozwijać, a niektóre z róż po ścięciu potrafią utrzymywać się w wazonie, aż do dwóch tygodni.

Jaką sadzonkę róży wybrać?

W przypadku gdy zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniej róży wielkokwiatowej polecam Ci sadzonki róż takich jak Chopin czy Barocca, ale też róże Myriam, róże Achender Dom, róże Kronenburg czy róże El Toro. Wybór niestety nie będzie taki prosty. Kwiaty kwitną cudnie, mają bardzo bogatą kolorystykę i różnorodne pąki od pełnego pąka po mniejszy ale z bardziej rozchodzącymi się płatkami. Róże mogą mieć jednolitą barwę lub być połączeniem kilku kolorów. Warto odwiedzić profesjonalną szkółkę róż w celu dokonania odpowiedniego wyboru nasadzeń oraz uzyskania informacji odnośnie prawidłowej hodowli.