Akademia tekstów

Ciekawa i na temat

Akademia tekstów

Pompa obiegowa – czym się charakteryzuje, jaką ma wydajność i kto zajmuje się montażem?

pogotowie hydrauliczne kraków

Pompa centralnego ogrzewania jest urządzeniem wywołującym przepływ wody znajdujący się w obiegach instalacji grzewczej. Do jej montażu potrzebne są specjalistyczne narzędzia oraz fachowa wiedza. Taka pompa wprawia w ruch wodę a także nadaje jej odpowiednie ciśnienie, o takiej wartości, dzięki której może dotrzeć ona do każdego z odbiorników (na przykład do grzejników w twoim domu).

Pompa centralnego ogrzewania nazywana jest także pompą obiegową i ma zastosowanie w instalacji chłodzącej. Jakie zadanie jeszcze pełni pompa obiegowa, na co należy zwrócić szczególną uwagę – przeczytaj poniższy artykuł i sięgnij po sprawdzone informacje!

POLECAMY: solidne pogotowie hydrauliczne KrakówHydraulik24.Krakow.pl

Usługi hydrauliczne z montażem pompy w roli głównej

Pompy, które produkowane są obecnie produkowane z przeznaczeniem do centralnego ogrzewania są to urządzenia nowoczesne, charakteryzujące się wysoką sprawnością oraz energooszczędnością. Pobierają mało energii, a przy tym są bardzo efektywne. Nie bez znaczenia jest też fakt, że posiadają one elektroniczne sterowniki – dzięki temu pompa do centralnego ogrzewania umożliwia płynną regulacją obrotów a także dostosowanie trybu pracy do warunków panujących w mieszkaniu. Jeżeli decydujesz się na montaż takiej pompy musisz przede wszystkim wiedzieć, że doświadczony hydraulik doradzi Ci abyś zwrócił uwagę na charakterystykę hydrauliczną tej pompy. Musi ona spełniać założenia takie jak:
wydajność
wysokość podnoszenia

Pompa obiegowa a montaż kotła – na co zwrócić szczególną uwagę?

Pompy obiegowe zwiększają zdecydowanie elastyczność przy projektowaniu przewodów i przy wyborze miejsca dla kotła. Montując taką pompę kocioł nie musi być koniecznie umiejscowiony poniżej grzejników. Możesz go równie dobrze zainstalować na piętrze. Dodatkowo pompy centralnego ogrzewania dają możliwość użycia rur o mniejszym przekroju. W przypadku niskotemperaturowych źródeł ciepła pompy tego rodzaju są niezbędne, ponieważ naturalna siła wyporu jest za mała na to, aby pokonać opory przepływu. Pompa centralnego ogrzewania sprawdzi się w przypadku tradycyjnych kaloryferów, ale również jako część instalacji ogrzewania podłogowego.

Zarówno do montażu kaloryferów jak i do założenia instalacji grzewczej umiejscowionej w podłodze konieczne będzie wezwanie fachowców hydraulicznych. Koszty montażu pompy obiegowej nie obejmują ceny samej pompy. Po tym, jak fachowiec doradzi Ci wybór pasującej i najbardziej wydajnej pomy, Ty sam musisz dokonać zakupu, kierując się wytycznymi jakie otrzymałeś od hydraulika.