Akademia tekstów

Ciekawa i na temat

Akademia tekstów

Oświetlenie ledowe jest obecne niemal wszędzie

Oświetlenie ledowe jest obecne niemal wszędzie – znajdziesz je nie tylko na witrynach sklepowych, w barach, restauracjach, hotelach i sklepach, ale też w ogrodach na tarasach, balkonach i w domach prywatnych. Światło to zdecydowanie podnosi walory estetyczne pomieszczeń i wspaniale akcentuje niektóre elementy wyposażenia, wprowadzając w dobry nastrój. Pamiętaj jednak, że taśm LED nie wolno montować bezpośrednio na ścianie lub meblach. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – urządzenie narażone jest na działanie kurzu, wilgoci, a także znacząco skraca się jego żywotność. Profile do taśm LED są wobec tego niezastąpione. Sprawdź, czym charakteryzują się takie profile i na jaki rodzaj warto się zdecydować!

LED profile aluminiowe – doskonałe tworzywo o elastycznych właściwościach!

Profile, do taśm ledowych, tak jak było już to powiedziane spełniają nie tylko warunki przedłużające żywotność urządzenia i dbają o jego dłuższą pracę. Podnoszą one zdecydowanie walory estetyczne i sprawiają, że każde pomieszczenie, czy to prywatne, czy firmowe nabiera przyjemnego wyglądu. Wśród profili aluminiowych możemy wyróżnić:
1.Profil LED wpuszczany: będzie dobry do podwieszanych sufitów.
2.Profil kątowy: przeznaczony do różnego rodzaju narożników.
3.Profil LED okrągły do nowoczesnych wnętrz.
4.Profil LED natynkowy: przeznaczony do montażu na meble, w tym półki sklepowe lub barowe.
5.Profil podłogowy: najlepszy do miejsc o podwyższonej wilgotności, na schody oraz na płaszczyzny podłogowe
6.Profil schodowy LED: jest przeznaczony do montażu na stopnie schodów.
Aluminium jest materiałem, który doskonale współpracuje z tego typu oświetleniem. Przedłuża pracę taśmy i pozwala na bezusterkowe wykorzystanie pełnej mocy światła. Tworzywo te jest również odporne na uszkodzenia i elastyczne, co nie pozostaje bez znaczenia dla różnego rodzaju powierzchni. Szerokie profile do taśm ledowych są natomiast doskonałe do tego, aby zamontować od trzech do nawet sześciu taśm. Takie szerokie profile dają nam mnóstwo możliwości. Można dzięki nim uzyskać bardzo dużą moc światła, a ponadto estetyka wnętrza zostaje utrzymana. Sprawdzą się one głównie w lokalach różnego rodzaju oraz dużych pomieszczeniach prywatnych.

Klosze do oświetlenia LED

Bez pasujących kloszy niemożliwe będzie uzyskanie najlepszego efektu. Możesz zdecydować się na delikatne klosze o mlecznej barwie, które wyróżniają się miękkim światłem i nie rażą. Jeśli jednak chcesz zaakcentować strome schody, niski strop lub inne niebezpieczne miejsca, wówczas wybierz klosze transparentne.