Akademia tekstów

Ciekawa i na temat

Akademia tekstów

Odpowiednia sukienka ślubna

Panie, które poszukują idealnej kreacji na swój ślub, doskonale wiedzą, iż nie jest to łatwe zadanie. W salonach ślubnych czeka bowiem na nich sporo rozmaitych modeli, które zachwycają ciekawym fasonem, oryginalnym krojem oraz świetnym materiałem. Na jaką suknię najlepiej się zdecydować? O czym warto pamiętać na zakupach? Poniżej parę cennych rad.

Trendy na 2021 rok

Z roku na rok moda ślubna zmienia się. Jednak są suknie ślubne(2021 zobacz na annakara.com), które tak szybko nie wyjdą z mody. W tym roku więc również będą modne efektowne „księżniczki”, gustowne suknie ślubne w kształtnie litery „A”, sukienki o kroju syrenki, suknie w stylu greckim oraz wiele, wiele innych. Mnóstwo kobiet kupi gotowe egzemplarze w dobrych, stacjonarnych salonach z sukniami ślubnymi. Spora grupa pań odwiedzi jednak atelier projektantów, gdzie profesjonaliści stworzą dla nich wyjątkowe, unikatowe sukienki.

Inspiracje

Zanim panie zaczną szukać tej jedynej, warto przejrzeć kilka magazynów z sukniami ślubnymi oraz strony internetowe znanych projektantów, by dowiedzieć się, jakie suknie ślubne cieszą się w tym roku największym zainteresowaniem wśród pań. W tego typu miejscach panie mogą porównać kilka sukienek oraz zobaczyć, jak konkretne kreacje współgrają z określonym typem urody. Pozwoli to zawęzić poszukiwania do określonych fasonów, które najbardziej podobają się przyszłej pannie młodej.

Co można znaleźć w sprawdzonych salonach?

Salony ślubne prześcigają się w kolekcjach, które przepełnione są rozmaitymi sukienkami. W związku z tym, iż kobiety są różne, mają inne wymiary, inny kolor włosów oraz rozmiar, stworzono sporo sukienek, które świetnie będą prezentować się na konkretnych paniach. Przyszłe panny młode, które chcą zakryć swoje niedoskonałości, na pewno wybiorą popularne „księżniczki”, gdyż w tym fasonie czuje się świetnie każda kobieta. Z kolei panie o szczupłej sylwetce najczęściej decydują się na syrenkę lub suknię w stylu greckim. Panie, które mają ślub w urzędzie cywilnym wybierają kreacje zakończone przed lub równo z kolanem. Nawet przy krótkich sukienkach wybór jest ogromny. Kobiety bowiem mogą natrafić na sukienki koronkowe, szyfonowe, z organzy lub z innych materiałów.

Rozmiar

Jeśli chodzi o rozmiar, to w tym przypadku sprawa się trochę komplikuje. Panie muszą bowiem zamówić suknię ślubną ze sporym wyprzedzeniem (minimum na 4-5 miesięcy przed planowaną datą ślubu). Przed najważniejszym dniem w życiu mnóstwo kobiet chudnie, tym samym zamawiana wcześniej sukienka okazuje się być za dużą. Warto więc mieć pod ręką dobra krawcową, która na kilak dni przed ślubem perfekcyjnie dopasuje kreację do panny młodej. To niezwykle ważne, by suknia podkreślała atuty kobiecej sylwetki oraz skrzętnie ukrywała jej niedoskonałości. Nie może być więc mowy o tym, by sukienka była za duża lub za mała. Trzeba także pamiętać o tym, że panna młoda musi się w niej czuć komfortowo. Za ciasny model sprawi, że na swoim weselu panna młoda będzie myślała tylko o tym, jak niewygodna jest jej kreacja. To zdecydowanie nie wchodzi w grę, dlatego też warto pomyśleć o tym, by idealnie dopasować sukienkę przed ślubem.