Akademia tekstów

Ciekawa i na temat

Akademia tekstów

Kurs montera rusztowań podniesie Twoje kwalifikacje

kurs montera rusztowań

Wiele osób poszukuje pracy dorywczej, żeby w czasie wakacji lub innego sezonowego okresu trochę zarobić. Niestety prace dorywcze często są po prostu bardzo wymagające, zwłaszcza fizycznie. Kiedy jesteś nisko wykfalifikowanym pracownikiem, wówczas bez wątpienia Twoja stawka godzinowa nie będzie zbyt wysoka. Co zatem możesz zrobić, aby zarobić więcej w pracy sezonowej? Czy jest to w ogóle możliwe?

Czy da się zarobić więcej pracując tylko od czasu do czasu? Sprawdźmy zatem, jak wyglądają realia pracy sezonowej i jakie są możliwości zarobienia, kiedy nie możemy sobie pozwolić na stałą pracę.

Praca sezonowa – jak można zarobić więcej

Najlepszy sposób na zarobienie większych pieniędzy w czasie pracy sezonowej, to wyjazd za granicę. Wówczas sama różnica walut sprawi, że uda Ci się zarobić naprawdę dobrze, w porównaniu z polskimi stawkami. Pracując za granicą możesz pracować na magazynie, przy zbiorze warzyw lub owoców, w gastronomii czy po prostu w fabryce na taśmie. Każda z tych prac jest niestety wymagająca finansowo, jednak nie trzeba spełniać dużych wymagań, aby taką pracę otrzymać, co niewątpliwie jest dużym plusem tego typu zatrudnienia. Pamiętaj, aby posiadać aktualną książeczkę sanepidu, ponieważ w innym wypadku możesz nie zostać przyjęty do pracy, zwłaszcza w branży gastronomicznej.

Inny sposób na lepsze zarobki w pracy sezonowej, to podniesienie swoich umiejętności i łapanie pojedynczych zleceń. Zatem możesz przykładowo pójść na kurs montera rusztowań, co pozwoli Ci dostać lepiej płatną pracę na budowie. Po zakończeniu budowy nie musisz podejmować kolejnej pracy, a za odłożone pieniądze będziesz mógł żyć przez jakiś czas. Prawdopodobnie będzie to oznaczało pół roku pracy i pół roku odpoczynku, co jest bardzo dobrym układem dla większości Polaków. Również praca na wysokości pozwala na taką sezonowość, gdyż wówczas możesz zdecydować, czy podejmujesz dane zlecenie czy nie. Pamiętaj, aby zdobyć odpowiednie uprawnienia, jakich wymaga praca na wysokości. Znajomość przepisów BHP jest jednym z takich wymagań.

Praca w Internecie jako alternatywa dla pracy sezonowej

Jeśli nie uda Ci się złapać sezonowego zajęcia, wówczas zawsze możesz podjąć się dorywczej pracy w Internecie. Jeśli znasz się na grafice, marketingu lub jeśli umiesz pisać teksty, wówczas bez problemu zdobędziesz zlecenia, które pozwolą Ci dorobić. Oczywiście zależnie od doświadczenia i portfolio będziesz w stanie znajdować coraz lepiej płatne zlecenia, niż te jakie dostaje się na początku.