W 2015 roku Akademia Drogi Sportowej uruchomiła program „Każdy rodzi się Mistrzem”, który realizowany był w ramach projektu „WF z klasą”.

Projekt „WF z klasą” realizowany był przez Centrum Edukacji Obywatelskiej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Promocję projektu zapewniała Gazeta Wyborcza. Program „Każdy rodzi się Mistrzem” dołączył do zestawu innych programów stanowiących ofertę dla nauczycieli i uczniów realizujących projekt „WF z klasą”.

W 2016 roku projekt „WF z klasą” został, z powodów braku finansowania, zawieszony jednak Akademia Drogi Sportowej program „Każdy rodzi się Mistrzem” nadal realizuje i zachęca nauczycieli wychowania fizycznego do jego wykonania.

W ramach programu „Każdy rodzi się Mistrzem” Akademia przekazuje wszystkim zainteresowanym nowatorski projekt identyfikacji predyspozycji sportowych przygotowany przez najwyższej klasy metodyków motoryki sportowej i opracowany dla potrzeb niniejszego projektu przez inżynierów Centrum Informatyzacji Politechniki Warszawskiej.

Dzięki realizacji programu „Każdy rodzi się Mistrzem” możliwe jest rozpoznanie predyspozycji sportowych uczniów i wskazanie im najbardziej odpowiednich dyscyplin sportu. Program pozwala również na wychwycenie potencjalnych talentów mających szansę na dynamiczny rozwój kariery sportowej.

Dla uzyskania najbardziej dokładnych i rzetelnych informacji na temat potencjału sportowego dzieci i młodzieży kierujemy do ich nauczycieli prośbę o wykonanie testów wchodzących w skład programu „Każdy rodzi się Mistrzem” we właściwy sposób – przygotowania do realizacji testów muszą przebiegać bez pośpiechu, ściśle według instrukcji dostępnej tutaj.

Nauczycielu, pamiętaj że od Twojej rzetelności zależeć mogą dalsze losy Twoich wychowanków.

Nauczycieli zainteresowanych realizacją programu „Każdy rodzi się Mistrzem” prosimy o przesłanie zgłoszenia chęci uczestnictwa na adres wfzklasa@akademiadrogisportowej.pl. Zwrotnie przekażemy informacje o indywidualnym koncie, które umożliwi zalogowanie się na stronie Akademii Drogi Sportowej i realizację testu „Każdy rodzi się Mistrzem”.

Rodzicu, jeśli Twoje dziecko uczestniczyło w projekcie „Każdy rodzi się Mistrzem” to dostaniesz od niego, przekazany przez nauczyciela, jego indywidualny kod. Utwórz swoje konto korzystając z formularza po lewej stronie (kliknij w pole "załóż konto" /do czasu rozpoczęcia realizacji programu przez nauczycieli niedostępne/). Po rejestracji sprawdzisz jakie wyniki uzyskało Twoje dziecko i jakie posiada uzdolnienia. Postaraj się zapewnić warunki do dalszego ich rozwoju poprzez realizację wszechstronnej aktywności fizycznej i uczestnictwo w zajęciach sportowych.

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Zapraszam do współpracy

Akademia Drogi Sportowej

Międzynarodowe Stowarzyszenie Motoryki Sportowej Międzynarodowe Stowarzyszenie Motoryki Sportowej
 
Instytut Sportu Instytut Sportu
 
Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej
© Copyright 2010-2019 Akademia Drogi Sportowej
Wersja 1.3.6.8